I Niedziela Wielkiego Postu

21 lutego 2021 r.

1. Dziękuję za posprzątanie w tym tygodniu naszej świątyni. W bieżącym tygodniu zapraszam do sprzątania rodziny zamieszkałe w Grabowcu pod numerami domów: 32, 33, 34a, 35.

2. Dziękuję serdecznie również za zasponsorowanie ornatu maryjnego Państwu Bożenie i Andrzejowi Drużba oraz Pani Krystynie Mikołajczyk.

3. Mamy również zrobiony już ostatni witraż w kościele oraz uszczelnione okna. Wszystkim ofiarodawcom (sponsorom) składam serdeczne podziękowania.

4. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu.

5. Zachęcam również do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00. Gorzkie Żale w niedzielę po sumie.

6. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na rzecz pomocy misjom „Ad gentes”.

7. Powoli przygotowujemy się do obchodów Świąt Wielkanocnych i dlatego też wystawiliśmy skrzyneczkę tu przed ołtarzem, do której można wrzucać ofiary na kwiaty i dekorację do Ciemnicy i Grobu Pańskiego przez cały okres Wielkiego Postu.

8. Ogłaszamy również konkurs dla dzieci na najpiękniejszy własnoręcznie zrobiony koszyczek wielkanocny. Zadaniem konkursowym jest wykonanie koszyczka wielkanocnego dowolną techniką, z różnych materiałów.  Zrobione koszyczki należy przynosić do kościoła  podpisane imieniem i nazwiskiem wykonawcy i składać je przed bocznym ołtarzem do 21 marca br. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w niedzielę 28 marca br. (w Niedzielę Palmową) po Mszy św. o godz. 12.00. Oczywiście przewidziane są atrakcyjne nagrody.

9. Zachęcam do kupowania i czytania Tygodnika Niedziela

10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przy wyjściu z kościoła i na naszej parafialnej stronie internetowej.