II Niedziela Wielkiego Postu

28 lutego 2021 r.

1. Dziękuję za posprzątanie w tym tygodniu naszej świątyni. W bieżącym tygodniu zapraszam do sprzątania rodziny zamieszkałe w Grabowcu pod numerami domów: 35a, 36, 39, 40.

2. Zachęcam również do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w każdy piątek o godz. 17.00. Gorzkie Żale w niedzielę po sumie.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca.  W czwartek modlimy sie o powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej parafii. W piątek spowiedź pół godz. przed Drogą Krzyżową, a w sobotę pół godz. przed Mszą Św.

4. Przypominam, że od 1 marca br. następuje zmiana godzin odprawiania Mszy św. w dni powszednie z godz. 16.00 na godz. 17.00.

5. Dzisiaj będą zbierane ofiary do puszek na rzecz pomocy misjom „Ad gentes”.

6. Zakupiliśmy do kościoła 2 komplety obrusów. Jeden komplet wielkanocny i komplet na czas zwykły. Cena jednego kompletu 500 zł. Może ktoś chciałby zasponsorować te obrusy.

7. Za tydzień także w niedzielę radni będą zbierać miesięczne składki przy wyjściu z kościoła. Za wszystkie składane ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.

8. Powoli przygotowujemy się do obchodów Świąt Wielkanocnych i dlatego też wystawiliśmy skrzyneczkę tu przed ołtarzem, do której można wrzucać ofiary na kwiaty i dekorację do Ciemnicy i Grobu Pańskiego przez cały okres Wielkiego Postu.

9. Trwa również konkurs dla dzieci na najpiękniejszy własnoręcznie zrobiony koszyczek wielkanocny. Zadaniem konkursowym jest wykonanie koszyczka wielkanocnego dowolną techniką, z różnych materiałów.  Zrobione koszyczki należy przynosić do kościoła  podpisane imieniem i nazwiskiem wykonawcy i składać je przed bocznymi ołtarzem do 21 marca br. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w niedzielę 28 marca br. (w Niedzielę Palmową) po Sumie. Oczywiście przewidziane są atrakcyjne nagrody.

10. Do nabycia w naszej parafii baranki CARITAS w cenie 5 zł.

11. Na stoliku wyłożone są również skarbonki. Zebrane w ten sposób środki rozdysponowane zostaną przez Caritas.

12. Zachęcam do kupowania i czytania Tygodnika Niedziela.

13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przy wyjściu z kościoła i na naszej parafialnej stronie internetowej.