Relacja z pielgrzymki Augustów - Studzieniczna - Wigry - Sejny

15 czerwca br. o godz. 5.00 rano wyjechaliśmy  sprzed Kościoła na pielgrzymkę Szlakiem Papieski: Augustów – Studzieniczna – Wigry – Sejny. Była to pielgrzymka jednodniowa. Pierwszym miejscem jakie odwiedziliśmy była Bazylika Mniejsza Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie. Trwała Msza św. i tylko każdy cichutko pokłonił się Jezusowi i udaliśmy się w dalszą drogę. Pan kierowca dowiózł nas do przystani skąd statkiem popłynęliśmy do Studzienicznej. Najpierw udaliśmy się do Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej – Matki Kościoła z Obrazem słynącym łaskami - Kaplicy na Wyspie. Oddaliśmy należny pokłon Matce Bożej z modlitwą i śpiewem na ustach. O godz. 10.30 gorliwie uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej specjalnie dla naszej grupy pielgrzymkowej przez Ks. Proboszcza Sanktuarium. Kolejnym miejscem naszego nawiedzenia  był drewniany Kościół Matki Bożej Szkaplerznej. Następnie wróciliśmy do Augustowa skąd udaliśmy się do Wigier. Tam zwiedziliśmy Klasztor Kamedułów i Kościół Niepokalanego Poczęcia NMP. Ostatnim punktem naszego pielgrzymowania były Sejny, a w nich  Klasztor Podominikański i Bazylika p. w. NMP.
Z Sejn wyruszyliśmy w drogę powrotną do Ogrodnik. Radośni, pełni wrażeń, z dobrymi humorami i uśmiechem na ustach dotarliśmy szczęśliwie i bezpiecznie do domu. W autokarze przez całą pielgrzymkę rozbrzmiewały wspaniałe śpiewy, Godzinki, Modlitwa Różańcowa, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Apel Jasnogórski.
Wszystkim polecamy odwiedzenie tych szczególnych miejsc.
Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć zamieszczonych w naszej galerii.