Schola

chor[1]

Wielbić Boga śpiewem to chyba najpiękniejsza a zarazem najtrudniejsza forma modlitwy. Wiąże się to przede wszystkim z posiadaniem szczególnych predyspozycji, które znacząco wpływają na jakość oprawy muzycznej podczas Mszy Świętej i uroczystości.
   Schola parafialna, która obecnie uświetnia swoimi utworami liturgię, powstała w wyniku zaangażowania i troski osób, którym szczególnie bliskie jest wychwalanie Najwyższego śpiewem i muzyką. Schola parafialna spotyka się na próbach w sali katechetycznej, a przed ważniejszymi uroczystościami takimi jak:  odpust parafialny, wizyty księdza biskupa czy uroczystości roku liturgicznego spędza w kościele wiele godzin. Mozolne, często przedłużające się do późnych godzin nocnych próby sprawiają, że każdy głos brzmi idealnie,  a utwory wykonywane przez scholę są dopracowane w każdym,  nawet najmniejszym szczególe. W okresie swojej działalności schola parafialna podejmuje również liczne inicjatywy, które przyczyniają się do poprawy ich wyposażenia, a tym samym udoskonalają ich występy. Dziewczęta ze scholi znane są zatem nie tylko z talentu muzycznego, ale również plastycznego i rękodzieła. W okresie świąt czy odpustu można nabyć  bombki, czy biżuterię wykonaną przez dziewczęta. Ze zgromadzonych środków udało się zakupić pulpity oraz krzesła dla scholi. Dziewczęta w scholi otrzymały również stroje (biała suknia, czerwona peleryna), w których występują podczas mszy świętych oraz reprezentują parafię na spotkaniach obsługi liturgicznej w diecezji.
    Schola w Ogrodnikach stała się też w pełnym sensie alternatywą dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Mimo że zdolności wokalne mają znaczenie, to celem nadrzędnym jest przybliżenie dzieciom Boga i czynne włączenie ich w Eucharystię.  Każda osoba, która chce śpiewać na chwałę Pana znajdzie swoje miejsce w scholi, gdyż panuje w niej życzliwość oraz wzajemna pomoc. Schola w Ogrodnikach stale czeka na nowych członków i zaprasza ma msze święte podczas których można doświadczyć ich wyjątkowego talentu.