XIX Niedziela Zwykła

8 sierpnia 2021 r.

1. Dziękuję za posprzątanie w tym tygodniu naszej świątyni. W bieżącym tygodniu zapraszam do sprzątania rodziny zamieszkałe w Ogrodnikach pod  numerami domów: 68, 68a, 69, 71.

2. Nadal towarzyszymy duchowo pielgrzymom i spotykamy się na Mszy św. o godz. 20.30, a następnie o 21.00 na Apelu Jasnogórskim w naszym Kościele. Zakończenie pielgrzymowania 15 sierpnia br.

3. 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Błogosławieństwo ziół i kwiatów podczas każdej Mszy św.

4. Dziś radni  zbierają miesięczne składki przy wyjściu z kościoła.  Za wszystkie składane ofiary na rzecz  parafii składam serdeczne Bóg zapłać.

5. W tym roku odpust w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 29 sierpnia br.

6. Na cmentarzu został ustawiony kontener przy bramie głównej zamiast dotychczasowych pojemników. W związku z tym proszę o wyrzucanie śmieci do kontenera oprócz żywych kwiatów i ziemi z doniczek. Żywe kwiaty i ziemię z doniczek nadal proszę wyrzucać do boksów, tak jak dotychczas (boksy znajdują się przy bramie bocznej cmentarza). Zmieniliśmy umowę w celu obniżenia kosztów wywozu śmieci z cmentarza.
7. Na zaniedbanych grobach na cmentarzu, którymi się nikt nie opiekuje zostaną postawione tabliczki: grób do likwidacji. Proszę o zgłaszanie się w tej sprawie do kancelarii parafialnej. Jeśli nikt się nie zgłosi do 31.08.2021 r. groby te zostaną zlikwidowane`.

8. Bardzo proszę o wykoszenie trawy i zrobienie porządku na cmentarzu – może znajdzie się ktoś chętny.

9. Za tydzień w niedzielę zo Mszy św. o godz. 11.00 zapraszam na spotkanie Radę Parafialną.

10. Zachęcam  do czytania i kupowania Tygodnika Niedziela.

11. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przy wyjściu z kościoła i na naszej parafialnej stronie internetowej.