XXII Niedziela Zwykła

29 sierpnia 2021 r.

1. Dziękuję bardzo serdecznie ks. kan. mgr Józefowi Poskrobko za przewodniczenie Sumie             i wygłoszone Słowo Boże.

2. Bardzo dziękuję Radnym Parafialnym, Panu organiście i parafianom za prace porządkowe wykonane na placu kościelnym, wokół plebanii i organistówki.

3. Dziękuję za posprzątanie w tym tygodniu naszej świątyni mieszkańcom wsi Ogrodniki. W bieżącym tygodniu zapraszam do sprzątania rodziny zamieszkałe w Ogrodnikach pod  numerami domów: 81, 83, 84, 85.

4. Dziś o godz. 15.00 poświęcenie Krzyża w Zagrodnikach.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota  i pierwsza niedziela miesiąca. W czwartek modlimy się  o powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej parafii. W piątek  i sobotę spowiedź pół godz. przed Mszą Św. W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu.

6. Rozpoczęcie roku szkolnego w naszej Szkole Katolickiej w środę  mszą św.  o godz. 9.00  w kościele.

7. 1 września br. przypada 82 rocznica wybuchu II wojny światowej Modlimy się w intencji  poległych w obronie Ojczyzny.

8. Za tydzień w niedzielę Radni przy wyjściu z kościoła będą zbierać miesięczne składki na rzecz parafii. Wszystkim bardzo serdecznie dziękuję za składane ofiary (mamy wstawione okna).

9. Dożynki Diecezjalne w tym roku odbędą się w parafii Ciechanowiec 11 września br.                   W tym roku wieniec dożynkowy przygotowuje wieś  Ogrodniki.

10. Ks. Proboszcz i Rada Parafialna 18 września br. (sobota) organizuje Pielgrzymkę Parafialną: Święta Woda – Sokółka – Różanystok - Zuzela.   Koszt Pielgrzymki 130 zł (wyżywienie we własnym zakresie). Zwiedzanie każdego punktu z przewodnikiem. Zapisy u radnych do 31 sierpnia br. Pielgrzymka się nie odbędzie w przypadku wprowadzenia obostrzeń i nakazów dot. pandemii. Przybliżony program pielgrzymki został wywieszony w gablocie przy wyjściu z kościoła i na naszej parafialnej stronie internetowej. Zostało jeszcze 4 miejsca.

11. Można zaopatrzyć się w książkę pt. Stoicie tu silni w wierze: Prymas Wyszyński w Drohiczynie (mamy 10 egzemplarzy). Cena jednego egzemplarza 35 zł. Książki znajdują się na stoliku za ławkami.

12. Zachęcam  do czytania i kupowania Tygodnika Niedziela

13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przy wyjściu z kościoła i na naszej parafialnej stronie internetowej.