III Niedziela Adwentu

1. Dziękuję za posprzątanie w tym tygodniu naszej świątyni. Wieś Grabowiec zakończyła sprzątanie. W bieżącym tygodniu zapraszam do sprzątania rodziny zamieszkałe w Ogrodnikach pod nr domów: 1, 1a, 1b, 4.
  2. Trwamy w adwencie – roraty w środy o godz. 17:00 i w soboty o godz. 7:00 rano – przychodzimy z lampionami. Zapraszamy do licznego udziału.
  3. Zapraszam dziś wszystkich Parafian i Gości na Nabożeństwo adoracyjne „Godzina miłosierdzia” o godz. 15.00.
  4. Opłatki na stół wigilijny można nabyć w naszym kościele – są wyłożone przed ołtarzem MB.
  5. Dzisiaj błogosławieństwo matek oczekujących potomstwa.
  6. Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.
  7. Dzisiaj przypada 87 rocznica urodzin papieża Franciszka. Polećmy w modlitwie dostojnego solenizanta.
  8. W niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia – msza św. o godz. 09.00, 11.00 i  pasterka  o godz. 24.00. Zapraszam do wspólnego kolędowania pół godz. przed pasterką. Zachęcam również tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i alkoholu. Tradycyjnie wieczorem spotykamy się z najbliższymi na wspólnej wieczerzy.
  9. Zapraszam we wtorek, tj. 19 grudnia br. na godz. 18.00 wszystkich chętnych Parafian do zrobienia dekoracji Bożonarodzeniowej, a szczególnie zapraszam młodzież, która przystąpiła w tym roku do sakramentu bierzmowania.
  10. Caritas jak co roku rozprowadza świece wigilijne. Zostały jeszcze świece po 20 zł. Można je nabyć przy wyjściu z kościoła.
  12. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przy wyjściu z kościoła i na naszej parafialnej stronie internetowej.