XVII Niedziela Zwykła

1. Dziękuję za posprzątanie w tym tygodniu naszej świątyni. W tym tygodniu zapraszam do sprzątania rodzinę, w której będzie udzielany sakrament małżeństwa.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej parafii. W piątek i sobotę spowiedź pół godz. przed Mszą św. W niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.
  3. Jak już wspominałem w ubiegłą niedzielę każdy kto chciałby towarzyszyć duchowo pielgrzymom zdążającym na Jasną Górę, może uczestniczyć w modlitwach i ofiarach, oraz złożeniu swojej intencji przed cudownym obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej. My również towarzyszymy duchowo pielgrzymom od 1.08 do 15.08 i spotykamy się na Apelu Jasnogórskim o godz. 21.00 w naszym Kościele. Przed Apelem Jasnogórskim o godz. 20.30 będzie również odprawiana Msza św. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

Karty Duchowego Pielgrzyma leżą przy gazetach na stoliku za ławkami.

1. Za tydzień w niedzielę radni będą zbierali miesięczne składki przy wyjściu z kościoła.  Za wszystkie składane ofiary na rzecz parafii składam serdeczne Bóg zapłać.
  2. Tradycyjnie już sierpień przeżywany jest przez Kościół w Polsce jako miesiąc trzeźwości. Wierni zaproszeni są do podjęcia w tym czasie całkowitej abstynencji od alkoholu. Jest to znak naszej odpowiedzialności za Kościół i Ojczyznę.
  3. Zapowiedzi przedślubne: do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
  • Damian Cichocki kawaler zam. Huta Gruszczyno parafia Starawieś i Klaudia Fedorczyk panna zam. Ogrodniki parafia tutejsza – zapowiedź pierwsza.

2. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przy wyjściu z kościoła i na naszej parafialnej stronie internetowej.