VI Niedziela Zwykła

1. Dziękuję za posprzątanie w tym tygodniu naszej świątyni. W bieżącym tygodniu zapraszam do sprzątania rodziny zamieszkałe w Ogrodnikach pod nr domów: 51, 53, 55, 56.
  2. Biskup Piotr Sawczuk zatwierdził skład Rady Parafialnej. Mamy dodatkowo 3 Radnych: z Zagrodnik Monika Owsianka, Dariusz Wronek i z Ogrodnik Andrzej Borowy.
  3. Dzisiaj Światowy Dzień Chorego.
  4. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitwy o trzeźwość narodu.
  5. Początek Wielkiego Postu i nabożeństwo z posypaniem głów popiołem w Środę Popielcową (14 lutego) o godz. 10.00 i 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post.
  6. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.00. Gorzkie Żale zaś w niedzielę po sumie – zapraszam serdecznie do licznego udziału.
  7. Rekolekcje w naszej parafii odbędą się przed Niedzielą Palmową.
  8. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  9. 16 lutego przypada dzień postu i modlitwy wynagradzającej za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich.
  10. W środę popielcową zbiórka do puszek na rzecz Ukrainy.
  11. Dziś Radni zbiorą miesięczne składki na rzecz parafii przy wyjściu z kościoła. Za wszystkie składane ofiary serdeczne Bóg zapłać.
  12. Wzorem lat ubiegłych w ramach „Jałomużny Wielkopostnej” Caristas Diecezji Drohiczyńskiej rozprowadza Skarbonki Wielkanocne. Składanie ofiar do skarbonek uczy miłości bliźniego. Zachęcam do wzięcia Skarbonek i składania do nich ofiar przez cały Wielki Post. Skarbonki należy przynieść do kościoła w Wielką Sobotę. Zebrane w ten sposób środki rozdysponowane zostaną przez Caritas. Skarbonki są wyłożone na stoliku za ławkami.
  14. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przy wyjściu z kościoła i na naszej parafialnej stronie internetowej.