Okres Narodzenia Pańskiego

1. Dziękuję za posprzątanie w tym tygodniu naszej świątyni. W bieżącym tygodniu zapraszam do sprzątania rodziny zamieszkałe w Ogrodnikach pod nr domów: 14, 15, 16, 20.
  2. Dziś obchodzony jest Światowy dzień modlitw o pokój.
  3. Dziś obchodzi się Święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Dzień modlitw o Świętość Małżeństw i Rodzin.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej parafii. W piątek i sobotę spowiedź pół godz. przed mszą św. W niedzielę po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.
  5. W sobotę 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. W kościele błogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy litery K + M + B a następnie napiszemy cyfry roku Pańskiego 2023. Msze Święte w naszym kościele o godz. 9.00 i 11.00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na misje.
  6. W najbliższą niedzielę Święto Chrztu Pańskiego i zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego. Zachęcam do modlitwy dziękczynnej za otrzymany chrzest św.
  7. Wizyta duszpasterska zwana kolędą w tym tygodniu będzie przebiegała w następującym porządku:

Ogrodniki:
– 2.01.2024 r. (wtorek) od godz. 10:00 (będę jeździł sam):
od nr domu 1a do nr domu 62

– 3.01.2024 r. (środa) od godz. 10:00 (będę jeździł sam):
od nr domu 63 do nr domu 111
– 4.01.2024 r. (czwartek) od godz. 10:00 (będę jeździł sam):
od nr domu 161B do nr domu 113a

2. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przy wyjściu z kościoła i na naszej parafialnej stronie internetowej.