VI Niedziela Wielkanocy

1. Dziękuję za posprzątanie w tym tygodniu naszej świątyni. W bieżącym tygodniu zapraszam do sprzątania rodziny zamieszkałe w Ogrodnikach pod nr domów: 120, 121, 122, 122a.
  2. Dziękuję serdecznie Radnym Parafialnym za rozebranie dekoracji wielkanocnej i wykoszenie trawy wokół kościoła i plebanii.
  3. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła.
  4. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.00, a w niedzielę i święta po mszy św. o godz. 11.00. Zapraszam do licznego udziału szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
  5. Jutro rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o dobre urodzaje i za kraje głodujące.
  6. W piątek pierwszy dzień Nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  7. W najbliższa niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  8. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Drohiczynie.
  9. Dziś i za tydzień w niedzielę radni będą zbierali miesięczne składki  przy wyjściu z kościoła. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  10. Za tydzień w sobotę, tj. 11 maja br. zapraszam rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. na godz. 9.00 do pracy przy kościele.
  11. W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie Rady Parafialnej. Przypominam, że Rada Parafialna zgodnie ze statutem jest gremium doradczym proboszcza we wszystkich sprawach parafii. I tak podczas spotkania Rady Parafialnej zostały omówione najważniejsze sprawy dotyczące finansów parafii oraz zostały przedstawione plany do realizacji na najbliższą przyszłość. Parafia ma nadal trudną sytuację finansową. W związku z tym żeby podreperować budżet parafii Rada Parafialna uchwaliła, że w miesiącu czerwcu i lipcu br.  składka miesięczna będzie wynosiła po 50 zł. Jak wszyscy wiemy – mamy słabe ogrodzenie na cmentarzu, które wymaga renowacji, ponadto musimy zinwentaryzować groby znajdujące się na cmentarzu. I tak po przedstawieniu mojej propozycji jednogłośną uchwałą obecnych członków Rady Parafialnej podjęta została decyzja o sprzedaży ziemi parafialnej, która znajduje się za organistówką. Środki, które zostaną pozyskane ze sprzedaży przeznaczone będą na inwestycję dot. renowacji ogrodzenia na cmentarzu, inwentaryzacji cmentarza oraz zrobienia w miarę możliwości parkingu przy cmentarzu. Ponadto w tym roku planujemy również sprowadzenie 2 relikwii do naszej świątyni: bł. Karoliny Kózkówny i bł. Męczenników Podlaskich.
  13. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przy wyjściu z kościoła i na naszej parafialnej stronie internetowej.