XXVIII Niedziela Zwykła

15 października 2023 r.

1. Dziękuję za posprzątanie w tym tygodniu naszej świątyni. W bieżącym tygodniu zapraszam do sprzątania rodziny zamieszkałe w Grabowcu pod nr domów: 41, 44, 45,45a.
  2. Serdecznie dziękuję za złożoną ofiarę na relikwiarz n a relikwie bł. Honorata w kwocie 1000 zł. Ofiara złożona z Ogrodnik. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać.
  3. Zapraszam dziś wszystkich Parafian i Gości na Nabożeństwo adoracyjne „Godzina miłosierdzia” o godz. 15.00.
  4. Nabożeństwo różańcowe w dni powszednie o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszam do licznego udziału – szczególnie dzieci przygotowujące się do I Komunii św. i kandydatów do bierzmowania.

Proszę o prowadzenie różańca, tak jak w poprzednim tygodniu:

1. – poniedziałek – ministranci,
  2. – wtorek – kandydaci do bierzmowania,
  3. – środa – dzieci przygotowujące się do I Komunii św.,
  4. – czwartek – wszyscy uczestnicy,
  5. – piątek – dzieci rocznicowe,
  6. – sobota – Kółka Żywego Różańca.
  1. Dzisiaj Dzień Papieski. Ofiary złożone do puszek przeznaczone są na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. Rozmowa kwalifikacyjna kandydatów do bierzmowania odbędzie się jutro, tj.  16 października br. po różańcu.
  3. Intencje mszalne na przyszły rok będzie można zamawiać w kancelarii i zakrystii od wtorku, tj. od 17 października br. Przypominam, że kancelaria jest nieczynna w niedzielę i święta.
  4. Kartki wypominkowe wyłożone są na ławkach. Za zmarłych polecanych na kartkach wspominkowych będziemy się modlili przez cały listopad. Kartki wypominkowe można wrzucać do skrzyneczki, która jest wystawiona przed ołtarzem.
  5. Tak jak mówiłem już w poprzednią niedzielę powoli zbliżamy się do obchodów Święta Zmarłych – zadbajmy już teraz o porządek na grobach i wokół grobów naszych najbliższych. Zróbmy wcześniej porządek na cmentarzu. Nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę. Chcę również podziękować Panu z Zagrodnik za wykoszenie trawy na cmentarzu. Serdeczne Bóg zpłać.
  6. Zapraszam radnych parafialnych i parafian (kobiety i mężczyzn) w najbliższą sobotę (21 października) na godz. 10.00 do zrobienia porządku wokół kościoła, plebanii, stawu i organistówki. Jest sporo pracy, przede wszystkim trzeba wykosić i wygrabić trawę. Powoli przygotowujemy się do wizytacji kanonicznej ks. biskupa.
  7. W najbliższą niedzielę (22 października) rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Taca przeznaczona będzie na Fundusz Misyjny.
  8. Jak co roku w naszej parafii rozprowadzane są znicze Caritas. Cena znicza 10 zł. Do nabycia przy wyjściu z kościoła.
  10. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przy wyjściu z kościoła i na naszej parafialnej stronie internetowej.