Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dziękuję za posprzątanie w tym tygodniu naszej świątyni. W bieżącym tygodniu zapraszam do sprzątania rodzinę, w której będzie udzielany sakrament małżeństwa.
  2. Dziękuję za wykoszenie trawy na cmentarzu.
  3. Dzisiaj za odmówienie hymnu „O stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny.
  4. Jutro Uroczystość NMP, Matki kościoła, Głównej Patronki Diecezji Drohiczyńskiej.
  5. 31 maja zakończenie nabożeństwa majowego.
  6. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy św. o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00. Zapraszam do licznego udziału. Obecność obowiązkowa kandydatów do bierzmowania.
  7. 1 czerwca przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka.
  8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek, sobota i pierwsza niedziela miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne szczególnie z naszej parafii. W piątek i sobotę spowiedź pół godz. przed Nabożeństwem Czerwcowym. W niedzielę adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła.
  9. Za tydzień w niedzielę Radni będą zbierali miesięczne składki przy wyjściu z kościoła. W miesiącu czerwcu jest to kwota 50 zł. Za wszystkie złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać.
  10. W przyszłą niedzielę Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – zakończenie czasu spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
  11. Boże Ciało przypada 8 czerwca br. I jak ogłaszałem w ubiegłą już niedzielę w tym roku procesja Bożego Ciała odbędzie się w kierunku drogi nr 50:
  • 1 ołtarz ubierają Ogrodniki przy posesji nr 71,
  • 2 ołtarz ubierają Zagrodniki przy posesji nr 99,
  • 3 ołtarz ubiera Grabowiec przy posesji nr 66,
  • 4 ołtarz ubierają rodzice dzieci pierwszokomunijnych przy posesji nr 98.
  1. Zapowiedzi przedślubne: do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
  • Bartosz Kowalczyk kawaler zam. Zagrodniki parafia tutejsza i Milena Skrzeczkowska panna zam. Stoczek parafia Stoczek – zapowiedź druga.
  2. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przy wyjściu z kościoła i na naszej parafialnej stronie internetowej.