XX Niedziela Zwykła

1. Dziękuję za posprzątanie w tym tygodniu naszej świątyni. W bieżącym tygodniu zapraszam do sprzątania rodzinę, w której będzie udzielany sakrament małżeństwa.
  2. Zapraszam dziś wszystkich Parafian i Gości na Nabożeństwo adoracyjne „Godzina miłosierdzia” o godz. 15.00.
  3. Bardzo serdecznie dziękuję Panom i młodzieży z Ogrodnik i spoza naszej Parafii za prace przy plebanii i wykonanie wielkiej i ciężkiej pracy. Jeszcze raz składam serdeczne Bóg zapłać.
  4. Zakończyliśmy już wszelkie prace remontowe przy plebanii. Po odpuście dokonam rozliczenia kosztów wykonania remontu.
  5. Za tydzień w niedzielę Odpust Parafialny (w naszej parafii Uroczystość NMP Częstochowskiej). Suma odpustowa o godz. 12.00. Sumę odpustową odprawi Maciej Domańszczyński. Po sumie procesja. Zapraszam do licznego udziału. Taca odpustowa będzie przeznaczona na pokrycie zadłużenia parafii w związku z remontem plebanii.g
  6. Zapraszam Radę Parafialną i wszystkich chętnych Parafian (kobiety, mężczyzn, młodzież) jutro, tj. 21 sierpnia na godz. 18.00 i we wtorek 22 sierpnia również na godz. 18.00 do zrobienia porządku na terenie kościoła, plebanii i organistówki (przed odpustem) – potrzebne będą grabie, łopaty, kosiarki, wykaszarki i ciągnik z kosiarką. Pracy jest dużo po zakończonych pracach remontowych i potrzeba dużo rąk do pomocy.
  7. Dożynki Diecezjalne, jak już ogłaszałem w ubiegłą niedzielę, w tym roku odbędą się w Łubinie Kościelnym 9 września br. W tym roku wieniec dożynkowy przygotowuje wieś Grabowiec.
  8. Zapowiedzi przedślubne: do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby:
  • Mateusz Ożarowski kawaler zam. Wieliczna, parafia Stoczek i Klaudia Pielech panna zam. Ogrodniki parafia tutejsza – zapowiedź pierwsza,
  • Łukasz Nurkiewicz kawaler zam. Ogrodniki parafia tutejsza i Aneta Bińkowska panna zam. Nowinki parafia Sulejów – zapowiedź pierwsza.
  2. Intencje mszalne na najbliższy tydzień wywieszone są w gablocie przy wyjściu z kościoła i na naszej parafialnej stronie internetowej.